Facebook

Otino Waa Class Photos

by | Apr 15, 2022

We are excited to share the class photos from Otino Waa Primary and Secondary Schools! Below you’ll find all the grade levels and names of each student.

P1 A

Row One: Ocwee Given Faith,Acen Abigail,Omara Howard Timothy,Lamunu Bridget,AkoriZila,Amongi Rightious Hope,Otyek Tobby.

Row Two: Ajok Linda,Akello Vanesa,Opio Jonathan,Okwera Napline,Atim Tracy,Akao Raphela,Acio Lucky,Ayo Caleb.

P1 B

Row One: Akello Moreen,Ayoo Angela,Ogwal Ronald,Ojok Francis,Obangakene Darius,Acen Daphine,Bongomin Acilum,Obangakene Jonathan Goodluck.

Row Two: Obal Darius,Amongi Salume,Bwonyo Nathan,Adur Patricia,Alinga Ezra,Ateng Joy,Moro Fedinan,Opio Gideon.

Row Three: Gumkoma Loura Ruth,Amule Tabisha,ayugi Elizabeth, Amute Deogratious,Ebuk Innocent,Ogwal Emmanuel,Adoch Flavia,Tuka Godwin Gideon,Acen Finella,Odongo Daniel.

P2 A

Row One: Adong Vivian, Ashege Sherab, Oryem David Emmanuel, Ayine Stella, Owiny Noel, Odongo Mathew, Okul Emmanuel.

Row Two: Komagum Louise, Egwang Francis, Omara Calvin, Opiny Zadock, Akullu Prossy, Akello Daphine, Apio Racheal.

Row Three: Opiny Paul, Aporo Emmanuel, Omara Solomon, Natukunda Esther, Akullu Elizabeth, Okello Joel, Ogwang Joshua.

P2 B

Row One: Oguti Ismael Mark, Atubu Lucy Tracy, Okao Mark, Nam Gerald, Agany Naume Mercy, Okite Micheal, Acio Gifty, Odongo Walter.

Row Two: Acen Zuena, Odyek Solomon, Odongo Innocent, Ogwal Edmond, Apio Marion, Angiro Elly, Opio Teagan, Ojok Samuel, Ogweng Emmanuel, Alupo Elizabeth

P3 A 

Row One: Opio Benard, Alanto Melisha, Nyana Hope, Acio Charity, Akite Blesel, Atala Jesca, Okomo Jesca, Adong Maria.

Row Two: Apio Mercy Hope, Aceng Victoria Tracy, Atim Angel, Aceng Elizabeth, Akello Elizabeth, Among Robina, Adongo Vivian, Akello Franka.

Row Three: Aol Ritah Faith, Ongom Allan, Ocen Brian, Ayoo Mirriam, Acen Salume, Amongi Lydia, Ateng Racheal.

P3 B

Row One: Okello Daniel, Odongo Amos, Akello Naume, Amaba Moses, Atoo Allan, Okodi Elvis, Ogwal Solomon, Abodo Tabisha.

Row Two: Ogwok Steven, Acen Susan, Omara Solomon, Ongo Mouris, Opio Erick, Auma Rita, Agenorwot Jessica.

Row Three: Opio Bonny, Abunga Ivan, Akidi Fiona, Akul Maliam, Apio Robina, Opio Silus, Okwir Martin.

P4 A

Row One: Opio Ismail, Innocent, Odongo Bob, Opio Joshua, Akullu Mercy, Opio Reham, Ogwang Charles Ronald, Otiti Eric, Nkuruziza Joshua.

Row Two: Atyam Tonny, Acen Daphine, Anyon Okal Benard, Auma Leah, Awino Rita, Egwang Joshua, Okello Joshua, Okello Fred, Babzira Mirriam, Owiny Gerald.

Row Three: Epila Gilian, Ekuka Alex, Ogwete Ambrose, Okullu Emmanuel, Olwata Moses, Ocero Ceaser, Okwir Joshua, Acio Patricia, Agenorwot Emmanuella, Oceng Emmanuel, Akello Priscilla.

P4 B

Row One: Obangakene Darious, Ogwal Isaac,Tolbert Stewart, Akello Oliver, Amuge Joshua, Ocen Owen, Okello Oscar, Ongom Derick, Odongo Solomon, Apio Bella.

Row Two: Omara Daris, Opwonya Alexander Macky, Akoli Priscilla, Ayo Daaniel, Adea Jasper, Akello Mirriam, Akello Mercy, Lukeri Ivan, Otoa Jerry, Kunde Esther, Mary Loreta.

Row Three: Olila Denis, Okello Abraham, Okot Benedict, Erume Joshua, Awino Eva, Aceng Lucky,  Aceng Sarah, Akullu Jeniffer, Akidi Priscilla, Akoli Robina, Akena Jimmy.

P5 A

Row One: Aguti Priscilla, Apelo Joshua, Acut Jonathan, Obua Brian, Adea Andrew, Adomati Elvis, Ongom Daniel, Okull Sandrow, Adonyo Allan, Odyek Moses, Okao Joshua.

Row Two: Okello Emmanuel Atworo, Tukei Jonathan, Lemo Emmanuel, Amony Loy, Ocen Joshua, Ebuk Edwin, Kia Fiona, Akullu Mercy, Akullu Winny, Abeja Priscilla, Adong Sarah.

Row Three: Ojaba Joshua, Akidi Lind, Enying Maxwel, Okello Emmanuel Odongo, Okello Kizito, Okello Solomon Apuru, Okello Joe, Adoch Racheal, Otim Sam, Akello Lillian.

P5 B

Row One: Alwedo Marion, Okao Joshua, Oleke Maxwel, Obwor Emmanuel, Okello Isaac, Ogwang Kabisa, Okello Gerald, Ayo Hilda, Ojera Alex.

Row Two: Ajambo Dorothy, Atim Racheal, Alira Orsula, Apwoyo Patience, Amodo Lucy, Ejang Ruth, Otiti Daniel Solomon, Akwar Chris, Otim Daniel, Tuhaise Mourine.

Row Three: Okello Solomon, Otyek Ronald, Ogwang Daniel, Lubangakene Samuel, Okullu Aaron, Olet Brian, Akech Linda, Okello Ivan, Amuge Mirriam, Apio Linda,Opio Daniel.

P6 A

Row One: Atino Mercy, Apio Shilla, Ayo Emmanuel, Letisia Winslate Amara, Adong Catherine, Amolo Linda, Aceng Faith, Akello Mercy, Akoli Racheal, Achola Daphine, Angeo Tracy

Row Two: Awino Sarah, Ojok Ronny, Apio Naume, Ogwal Micheal, Aceng Nancy, Okwir Joshua Bosco, Akullu Catherinne, Ogena Joshua, Amule Mondesta, Latesi Martha, Obangakene Andrew Rashid.

Row Three: Opito David, Adeki Joshua, Omara Daniel, Akidi Mery, Alele Amos, Ebuk Brian, Katongole Steven, Odongo Dickens, Adwar Emmy Rogers, Opiny Daniel, Okodo Ivan Festo.

P6 B

Row One: Ojok Emmauel, Omunu Gabriel, Obama Moses, Aceko Hope Nazanin, Auma Rabecca, Anyango Gladys, Acipa Rabecca, Apio Mercy.

Row Two: Apamu Leah, Nyana Linda, Aber Dane Mara, Okello Godfrey, Bashemera Priscilla, Okuku Steven, Onguu Emmanuel, Among Mercy, Auma Precous Peace, Ogwok Amos.

Row Three: Opul Joshua, Adong Juliet, Adong Joyce, Akullu Racheal, Okello Ricky Solomon, Obangakene Ronald, Obong Ivan Pius, Ajolo Gloria, Orwaa Brian, Kula Zadok, Acio Ruth.

P7 A

Row One: Amuge Loura Peace, Ejang Agness, Adong Petra, Adero Sharon Rebecca, Ayaka Daniel, Apio Mirriam, Ogwee Daniel Gerald, Atim Hilda.

Row Two: Opio Emmanuel, Bua Ivan, Akello Juliet, Ogwang Emmanuel, Auma Irene, Opene Ceacer Francis, Omodo Joshua, Aromo Tobias Lukas.

Row Three: Okello Ivan, Okello Jimmy, Auma Marion, Atim Liz Komagum, Akot Priscilla, Olara Ambrose, Okello Isaac, Obira Leoney.

P7 B

Row One: Ajalo Hope Mercy, Atyang Eva, Akullu Orsula, Vena, Adoch Fiona, Adong Patricia, Akullu Elizabeth, Nabwire Faith.

Row Two: Oyugi Emmanuel, Obangakene Robert, Tino Daphine, Okello Innocent Junior, Apio Leah Faith, Omara Daniel Otema, Ajolo Saida Dorine, Auma Winny.

Row Three: Ayo Emmanuel, Acuma Emmanuel, Awino Abel, Obic Emmanuel, Ogwal Robson, Amolo Selina Amuri, Okello George, Aling Moreen.

 S1 C

Row One: Lem Oscar, Odongo Innocent, Okullu Santo, Ojok Samuel, Okello Brian, Okech Aron, Olinga Amos, Ayam Joshua, Odongo Daniel.

Row Two: Akullu Winny, Amongi Fiona, Achola Racheal, Abwoso Rakele, Apio Medina, Ajok Flavia, Odyeny Emmanuel, Akullu Connie, Ajwang Sarah, Atoke Monica, Akello Marion.

Row Three: Atim Naume Prisca, Adero Elizabeth, Auma Oliver, Opio Daniel, Okello Allan, Adong Robinah, Odongo Gerald, Okidi Daniel, Ajok Zita, Apili Isabella.

 S1 B

Row One: Ongom Steven, Ocen Jasper, Anyoo Ronald, Acuma Emmanuel, Ojok Edgar, Odongo Solomon, Ongom Harmony, Olema Joshua, Okiba Andrew, Awidi Dolly.

Row Two: Acen Angella, Oteng Daniel,Core Emmanuel, Akello Juliet Mercy, Ejang Winny, Acen Rakele, Anyati Ivan, Adong Olivia, Ajok Mirriam, Aber Racheal.

Row Three: Atim Marriam, Okello Steven, Nyana Mercy, Olum Joshua, Akullu Betty, Adongo Ritah Faith, Akello Juliet, Blessing Abonyo, Nyimpa Abigail, Sajja Tamar Tatyan, Apio Florence. 

 S2 A

Row One: Auma Priscilla, Ongom Jonaathan, Atala Josephine Isingiro, Komagum Amis, Lemo Gerald Stephene, Ojok Lowrence, Lakica Mirriam, Gutu Debrah, Awino Joan Faith, Auma Nancy, Atiti Juliet.

Row Two: Atworo Moreen, Amolo Joy, Ogwang Brian, Owera Jesse, Otim Samwiri, Odur Douglas, Ojera Daniel, Ojede Micheal, Aceng Lydia.

 S2 B

Row One: Angulu Stephine, Ocene Daniel, Olwaa Moses, Otim Steven, Atala Charity Zita, Atim Racheal Gloria, Abongo Gloria Tracy, Akidi Gloria, Okello Carlos, Elong Ivan.

Row Two: Obeny Jonathan, Angwech Jacquline, Aol Juliet, Akech Racheal, Agenorwot Immaculate, Amule Marion, Adur Sarah, Adupa Walter, Ogwang Moses, Olol Micheal, Aucu Jildo.

 S3 A

Row One: Agagati Priscilla, Apio Mercy, Opio Ambrose, Awita Solomon, Lemo Jushua, Ocen Poul Memory, Ogoo Denis, Angom Annet, Ocen Benjamin, Oceng Samuel.

Row Two: Akello Ruth Jackline, Atworo Sandra, Ejang Julliet, Olwoch Daniel, Akidi Mercy, Mugisha Jeremiah, Okwir Lameck, Amuge Rabecca, Okello Steven, Enying Oscar.

 S3 B

Row One: Kanene Jowey,Okello Emmanuel, Opio Philip, Oluju Emmanuel, Alany Aron, Odongo Emmanuel, Okello Tobby, Odoch Elvis, Ocen Gabriel, Atimango Racheal.

Row Two: Anyango Racheal, Akullu Rabecca, Kemonisha Robert, Adongo Robina, Akello Mirriam, Watua Leonard, Okal Geofrey.

 S4 A

Row One: Ogwal Emmanuel, Byamukama Andrew, Otim Daniel, Otinm Alex, Opito Esau, Awor Sonia, Apio Racheal, Apio Racheal, Alobo Innocent, Okello Jacob, Okori Francis.

Row Two: Akullu Elizabeth, Akullu Robinah Anyati, Apili Winifred, Awor Letisia, Adong Loyce, Akao Jeniffer, Auma Anna Grace, Odongo Andrew, Okello Ivan, Obua Solomon.

 S4 B

Row One: Akullu Mercy, Onyolo Tonny, Omara Brian, Edyel Gilbert, Opio Santo, Okello Santo, Obua Anington, Akullu Robinah, Ogwang Jonathan, Okello Lira Isaac.

Row Two: Omara Eradius, Acen Lucky Irene, Awidi Mercy, Ocen Allan, Adong Naume, Atino Fiona, Ogwali Andrew, Apili Mara Ruth, Akello Oliver.

More Updates

Healing Minakulu

Healing Minakulu

From 1988-2006, Northern Uganda was the battlefield of a brutal war. This conflict has become infamous for the widespread child abductions that fueled the rebel army's forces. In the midst of the...

Remote Medical Outreach

Remote Medical Outreach

Our second medical outreach for this year was held on April 23 at Sir Apollo Nursery and Primary School. Sir Apollo is one of our Community Based Care partner schools. Through this partnership, we...

Jonathan’s Story

Jonathan’s Story

Through our Child Sponsorship program, hundreds of children like Jonathan are rescued and given the opportunity for a better future. At PATH International, we are on a mission to end the global...